Profil
Katedra Inżynierii Biomedycznej liczy 42 pracowników, w tym 34 pracowników naukowo-dydaktycznych, z których 17 jest pracownikami samodzielnymi (w tym 5 profesorami tytularnymi). Inżynieria biomedyczna doskonale wpisuje się w strategiczne obszary badań i edukacji, promowane zarówno na poziomie krajowym, jak i Komisji Europejskiej w programach dotyczących nowych technologii, społeczeństwa informacyjnego, jak i ochrony zdrowia. Politechnika Wrocławska należy tu do wiodących jednostek w kraju, a Inżynieria Biomedyczna na WPPT ma długoletnią tradycję.
Krótka historia
Inżynieria Biomedyczna na WPPT jako kierunek studiów uruchomiona została ponad ćwierć wieku temu, m.in. z inicjatywy emerytowanej dziś doc. dr inż. Hanki Karkowskiej, pracownicy ówczesnego międzywydziałowego Instytutu Metrologii Elektrycznej. Wsparciem dydaktycznym tej inicjatywy był Zakład Elektronicznej Aparatury Medycznej, kierowany przez prof. dra hab. inż. Zdzisława Karkowskiego. W 1998 roku na WPPT powstał Wydziałowy Zakład Pomiarowej i Medycznej Aparatury Elektronicznej, przemianowany następnie na Wydziałowy Zakład Inżynierii Biomedycznej i Pomiarowej.
W 2004 roku do Zakładu dołączyli pracownicy z Zakładu Miernictwa i Systemów Pomiarowych z Wydziału Elektroniki, a w 2006 roku specjaliści inżynierii biomedycznej z Instytutu Fizyki WPPT, a także pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego.
W 2007 roku decyzją JM Rektora Profesora Tadeusza Lutego powstał Instytut Inżynierii Biomedycznej i Pomiarowej, a 1 listopada 2014 roku w związku ze zmianami organizacyjnymi na Politechnice Wrocławskiej powstała Katedra Inżynierii Biomedycznej K7/W11.